PÜİS: Zelzele bölgesinde akaryakıt indirimi

Petrol Eserleri Patronlar Sendikası (PÜİS) Genel Lideri İmran Okumuş, PÜİS’in Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, zelzele bölgesinde bulunanların yakıt ıstırabı çekmemesi için çalıştıklarını kaydetti.

Sektörün tüm paydaşları ile teyakkuzda olduklarını tabir eden Okumuş, bu süreçte makus hava ve yol koşulları nedeniyle yakıt alamayan üye bayilerin kesinlikle PÜİS’e ulaşmaları davetinde bulundu.

Türkiye’nin zelzeleler sonrası çok sıkıntı günlerden geçtiğine işaret eden Okumuş, “Bu gece yarısından geçerli olmak üzere akaryakıt ve motorinde yapılacak indirimin, zelzele bölgesindeki vatandaşlarımızın ikmal düşüncesi nedeniyle mağdur olmamaları için ilgili kamu kurumları ve dağıtım şirketlerinin temsilcileri olan PETDER ve ADER Liderleri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda zelzele bölgesinde bugünden geçerli olması kararını aldık. Bu mevzuda takviye veren başta EPDK olmak üzere ilgili tüm taraflara ve dağıtım şirketlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Sarsıntı bölgesinde akaryakıt sorunu yok. Tek sorun berbat hava koşulları” dedi.

Akaryakıt ikmalleri devam edecek

Okumuş, vatandaşları mağdur etmeden ikmallere devam edeceklerine işaret ederek, “Kötü hava şartları nedeniyle irtibatta aksamalar oluyor. O nedenle POS aygıtlarında problem yaşanabilir. Bayilerimizden tahsilat konusunda kimseye zorluk çıkarmamalarını rica ediyoruz. PÜİS olarak biz gerekli yardımı kendilerine yapacağız. Ayrıyeten hava, yol kuralları dışında, keyfi rastgele bir nedenle vatandaşa yakıt ikmali yapmayan bayilerimizin de ağır bir biçimde cezalandırılacağının bilinmesini isteriz” tabirlerini kullandı.

Deprem bölgesinde bulunanlar bugünden itibaren motorin ve akaryakıtın litresini yaklaşık 1 lira 30 kuruş indirimli alacak.

Yazıyı Oyla

Yorumlar kapalı.