Petrol OPEC+ öncesi haftalık yarara yöneldi

ABD ham petrolü dört günlük artışın akabinde varil başına 81 doların üzerinde tutundu. Fiyatlardaki artış, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve müttefiklerinin hafta sonu yapacağı değerli bir toplantı ve Avrupa Birliği’nin Rus petrolü için bir fiyat tavanı üzerinde mutabakata varmak üzere son dakika atılımı öncesinde geldi.

Dünyanın en büyük petrol ithalatçısında Pekin, birtakım enfekte bireylerin konutta tecrit etmesine müsaade vereceğini söyleyerek Sıfır- Kovid siyasetini bir kez daha yumuşattı. Ek olarak, Çin Halk Bankası Lideri Yi Gang merkez bankasının artık ekonomik büyümeye odaklandığını ve güç tüketimi görünümüne yardımcı olduğunu söyledi.

Hong Kong’daki Bloomberg TV’de Sanford Bernstein’ın Kıdemli Petrol Analisti Neil Beveridge, Çin’in “gördüğümüz protestoların akabinde beklediğimizden biraz daha hızlı” tekrar açılmaya gerçek ilerlediğini söyledi. Beveridge, “Çin gelecek yıl harekete geçerse, bu sahiden işleri bilakis çevirecek”dedi.

Biden idaresinin, Stratejik Petrol Rezervinden satışları durdurma ve ülkenin acil durum stoklarının yine doldurulmasına müsaade verme davetleri, parlak görünümü pekiştirdi.

Yazıyı Oyla

Yorumlar kapalı.