Petrol Ofisi CEO’su Abbasoğlu: Tek darboğazımız yollarımız

Petrol Ofisi CEO’su Mehmet Abbasoğlu en büyük darboğazın akaryakıtları terminallerden istasyonlara ulaştırmak olduğunu belirtti.

Bloomberg HT yayınına katılan Abbasoğlu “Deprem ardından elektrik ve doğalgaz güvenlik sebebiyle kesildi. Bizim ilk olarak hareket terminallerimizde güvenlik açısından rastgele bir sızıntı yahut kaçak olmadığını tespit ettik. Bu güvenliği sağladıktan sonra jenaratörlerle terminallerimizi açtık. Terminallerimizi sürece koyduktan sonra akaryakıt tedariki konusunda elimizden gelen her şeyi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Şu anda bütün terminallerimiz ağzına kadar dolu. Tankerlerimiz vazife başında ve 24 saat terminallerimizden yakıt çekmeyi gerçekleştiriyorlar” diye konuştu.

Abbasoğlu “Şu anda bizim en büyük darboğazımız yollarımız. Tankerlerimiz maalesef terminallerimizden çekiş yaptıktan sonra ulaşmak istedikleri noktalara ulaşmakta zahmet çekiyorlar. Bunun sebebi maalesef birtakım yollarımız onulmaz hasar gördü, yan yollarımız kış şartlarından ötürü kapandı, trafik çok yavaş akıyor, bölgeye intikal etmek isteyen ve bölgeden ayrılmak isteyen önemli bir trafik konu bahis” tabirlerini kullandı.

“Akaryakıt olup da ikmali reddeden istasyonun kontratını anında feshediyoruz”

Şu anda en büyük darboğazın bilhassa Nurdağı etrafındaki ulaşım sorunu olduğuna dikkat çeken Abbasoğlu “ Gece zelzelenin çabucak ardından dolum yapan tankerlerimiz daha Antep’teki istasyona yeni ulaşabildi. Buradaki güvenlik görevlilerimiz çok büyük bir operasyonel yükümlülük altında ve bir mucize gerçekleştiriyorlar; lakin iki şeritlik yan yol ağzına kadar dolu. Tankerlerin önceliğini belirtmemize karşın tankerlerin geçiş yapacak yeri yok. Öte yandan son gelen habere göre ana yol tek şerit olarak açılmış vaziyette bu biraz rahatlama sağlayacaktır” dedi.

Abbasoğlu şayet bir istasyonlarında akaryakıt olup da ikmali reddeden bir istasyon olursa kontratını anında feshettiklerini tabir etti. Abbasoğlu ” Bu bizim kırmızı çizgimiz. Bu türlü bir şey olamaz” dedi.

Bölgede 350 istasyonları olduğunu ve bunlardan 40 adedinin hasarlı olduğunu söz eden Abbasoğlu “Vatandaşlarımız tüm geceyi araçlarında geçiriyorlar ve ısınmak için motorlarını çalıştırmak zorundalar. İnsan tabiatı gereği olağanda yüzde 50 depo dolumu ile hareket ederken yüzde 100 depoyu doldurunca akaryakıt istasyonlarında bazen mal bitebiliyor” dedi.

Yazıyı Oyla

Yorumlar kapalı.