MicroStrategy payları düşmeye devam ediyor

Bitcoin’e yaptığı büyük yatırımla tanınan yazılım şirketi MicroStrategy’nin payları, şirketin ilk defa Bitcoin sattığını açıklamasının akabinde 2020 yılının Ağustos ayından beri en düşük seviyeyi gördü.

MicroStrategy idare şurası lideri ve eski CEO’su Michael Saylor’ın, 2020’de şirketin ilk defa Bitcoin aldığını açıkladığı devirde 120 dolar olan ve Şubat 2021’de 1.315 dolara ulaşan pay pahası, artık ise 136 dolar düzeylerinde seyrediyor.

Şirketin paylarının yılın başından beri olan değer kaybı yüzde 75’i bulurken, birebir devirde Bitcoin’in değer kaybı ise yaklaşık yüzde 65 oldu.

Yatırım danışmanlığı şirketi Miller Tabak + Co’nun piyasa stratejisi lideri Matt Maley, “Yatırımcılar, şirketin elindeki net Bitcoin ölçüsünün artmasından tasa duymuşa benziyor. Birçok insan Michael Saylor’ın CEO misyonunu bırakmasının akabinde, MicroStrategy’nin elindeki Bitcoin ölçüsünü azaltmasını umuyordu. Bu açıklamaları, yakın vakitte bunu yapmayacakları manasına geliyor.” dedi.

Analist Brent Thill: Hedef fiyat 110 dolar

Yatırım bankası Jefferies analisti Brent Thill yazdığı notta, “MicroStrategy’nin kaldıraçta 2,4 milyon doları bulunuyor. Şirketin Bitcoin için çok fazla kaldıraç kullandığını ve önemli bir likidite riskiyle karşılaşabileceğini düşünüyoruz.” dedi. Thill, MicroStrategy pay performansını düşük olarak işaretlerken, hedef fiyatın 110 dolar olduğunu belirtiyor.

Ağustos ayında CEO misyonunu bırakan Michael Saylor, pandemi devrindeki Bitcoin alımlarıyla tanınan şirkette vazifesine İdare Konseyi Lideri olarak devam ediyor.

Yazıyı Oyla

Yorumlar kapalı.